Stor Perde Nasıl Silinir? Stor Perde Temizleme - Ankara Keçiören Halı Yıkama

Stor Perde Nasıl Silinir?

Stor Perde Nasıl Silinir? İşte Stor Perde Temizleme

Ev hanımları başta olmak üzere birçok kişinin merak ettiği konulardan biri de stor perde nasıl silinir konusuna ilişkindir. Özellikle son zamanlarda en çok tercih edilen perde türleri arasında yer alan stor perdeler, normal perdelerin yanı sıra farklı şekilde temizlenmelidir. Zira perdeleri çıkarmak mümkün olsa da zor ve zahmetli olduğundan genelde silmeden temizlemek gerekir. Herkes tarafından beğenilen ve sevilen bu perdelerin çıkararak ve çıkarmadan olmak üzere iki farklı şekilde çıkarılması da mümkündür. İşte perdeleri çıkararak ve çıkarmadan temizlemenin püf noktaları.

Çıkarmadan Stor Perde Nasıl Silinir?

Son zamanların en çok kullanılan ve tercih edilen stor perdeler, farklı desen ve renklerde kullanıyor. Peki bu perdeleri çıkarmadan mümkün mü, işte bu konuya ilişkin olarak hem ev hanımları hem de perde üreticileri tarafından önerilen temizleme yöntemleri şu şekilde:

Stor perde nasıl silinir denildiğinde perdeyi çıkarmadan akla gelen ilk yöntemdir. Bu kapsamda ilk olarak Arap sabunu olmak üzere halı şampuanı, rendelenmiş sabun ve diğer özel temizleme deterjanları kullanılabilir.

Temizlerken bir kova ya da temizleme kabı içerisine koyula temizleme suyun ile asılı olan perdeyi sonuna kadar açarak bol köpüklü şekilde elle silmek gerekir.

Özellikle perdeyi arkadan birinin tutarak da desteği ile silmek hem daha kolay hem de daha iyi temizleye yardımcıdır.

  • Sabunlama ve deterjanla silme işleminden sonra bir durulama suyu ile aynı şekilde silinir ve kuruması için bırakılır.
  • Daha çabuk kuruması istenirse camları açarak kurutmak da mümkündür.

Çıkararak Stor Perde Silme

Genel itibari asılı olarak kullanılan stor perdelerin silme işleminde perdeyi çıkararak silmek ikinci temizleme yöntemidir. Bu noktada stor perde nasıl silinir merak edenler için perdeyi çıkararak silme işleminde öncelikle perdenin asılı olduğu mekanizmadan tırnakları ayırarak perdeyi çıkarmak mümkündür. Bu noktada hem kuru temizleye vererek daha hijyenik ve etkili bir temizleyerek perdeler almak hem de banyoda ya da daha geniş bir yerde detaylı temizleyerek etkili sonuçlar elde etmek mümkündür. Perdenin açılıp kapatılmasında uygun şekilde katlandığına bu aşamada dikkat etmek gerekmektedir. Stor perde yıkama ya da silme gibi işlemlere ayıracak vaktiniz bulunmuyorsa, Keçiören Halı Yıkama firmamızı hemen arayabilirsiniz. Telefon: 0 312 329 29 00

Halı Yıkama ihtiyaçlarınızda Keçiören Halı Yıkama olarak çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM