Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar? - Ankara Keçiören Halı Yıkama

Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Hemen hemen her evde bulunan ev eşyalarında biri olan halılar, en sık kullanılan eşyalar olması sebebi ile çabuk kirlenmeye müsaittir. Evlerde salon, mutfak, oturma odası, genel itibari ile her alanda ve odada kullanılır. Bu noktada halıdaki çay lekesi nasıl çıkar birçok kişinin cevabını merak ettiği sorular arasında yer alır. Bakırköy halı yıkama kaynağı ile kaleme aldığımız yazımız ev hanımlarının imdadına yetişecek. Her odada bulunan halılar üzerine günlük yaşamda birçok leke yapıcı madde dökülebilir. Bu lekelerden en sık rastlananı da çaydır. Çay lekesini çıkarmak isteyenler için farklı deterjan ve doğal ürünler kullanılabilir. En etkili ve en iyi temizleyen ürünler ise halının türüne göre değişiklik gösterebilir.

Hemen Dökülen Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Çayın halıya hemen dökülmesi sonrasında temizlemek daha kolaydır. Bun noktada lekeyi oluşur oluşmaz temizlemenin iyi bir seçenek olduğu bilinir. Bu durumda halıdaki çay lekesi nasıl çıkar diye soranlara verilecek cevap en kısa sürece lekeyi temizlemek şeklinde olacaktır. Temizlemek içinse uygulanacak yöntemler sırası ile:

  • İlk olarak dökülen çayın tüm suyu bir kağıt havlu ile üzerinde çok bastırmadan alınır.

  • Sonrasında ise hiç sulu kısmı kalmayana kadar ve bu sefer bastırarak halının silinmesi gerekir.
  • Ama silerken çayın dağıtılmaması önem arz etmektedir.
  • Dağıtmadan çayı silme işleminden sonra bir çay bardağının yarısı kadar sirke konulur, silme bezine dökülür.
  • Bastırmadan sirke ile lekenin temizlenmesi gerekir sonrasında ise silinen yer kurumaya bırakılır.

Zorlu Çay Lekelerini Çıkarma

Hemen dökülen çay lekelerinin çıkması nispeten daha kolay olmakla birlikte özellikle lekenin uzun süredir halıda bulunması ise çıkarılmasını güçleştirir. Bu noktada halıdaki çay lekesi nasıl çıkar denildiğinde bu zorlu lekeler için öncelikle hafif, leke bırakmayan bir çamaşır suyu ile çok bastırmadan çıkarmak mümkündür. Bunun yanı sıra sabun kullanmamak tavsiye edilir. Kabartma tozu da leke çıkarmada kullanılan bir başka doğal temizleyici de kabartma tozudur. Kabartma tozu ile lekeler, nemli bir bezin içine kabartma tozu dökülerek gerçekleştirilir. Beze dökülen toz, leke üzerinde uygulanır. Temiz ıslak bez ile durulandıktan sonra üzerinde kitap ve benzeri ağırlıklar konulur. Kuruduktan sonra ise süpürge ile temizlenir. Yukarıda açıkladığımız bilgiler doğrultusunda tüm işlemleri uygulayıp yine de çay lekesini çıkaramadıysanız, Keçiören Halı Yıkama firmamızı arayabilirsiniz. Telefon: 0 312 329 29 00

Ankara Keçiören Halı Yıkama, Firma Rehberi üyesidir.

Halı Yıkama ihtiyaçlarınızda Keçiören Halı Yıkama olarak çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM