Halıya Dökülen Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? - Ankara Keçiören Halı Yıkama

Halıya Dökülen Kahve Lekesi Nasıl Çıkar

Halıya Dökülen Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Günlük yaşamda sık rastlanılan durumlardan biri de halı, koltuk, perde gibi eşyalar üzerinde oluşan lekelerdir. Bu lekelerden biri de kahve lekesi olmakla birlikte halıya dökülen kahve lekesi nasıl çıkar soruna verilen cevaplar merak konusudur. Zira içerisinde bulunan etken maddeler sebebi ile kahve lekesi en zorlu lekeler arasında kabul edilir ve özellikle hemen temizlenmesi gerekir. Fakat bazı uygulamalar, temizlik malzemeleri ve doğal ürünler kullanarak da kahve lekesinin çıkarılması mümkündür. Peki halıya dökülen kahve lekesini çıkarmak için hangi işlemlerin uygulanması ve hangi adımların izlenmesi gerekir işte detaylar.

Halıya Dökülen Kahve Lekesini Çıkarmak

En zorlu lekelerden biri olan kahve lekelerini çıkarmak için birtakım adımların izlenmesi ve malzemelerin kullanılması gerekir. Bu noktada halıya dökülen kahve lekesi nasıl çıkar sorusuna yönelik verilecek cevaplar, adımlar ve işlemler şunlardır:

·         Her ne kadar zorlu bir leke olsa da doğru işlemler ile kahve lekesini çıkarmak mümkündür.

·         Doğal malzemeler ile lekeyi çıkarmak isteyenler, limon ve su karışımını kullanarak temizleme yapabilirler. Bu adımda ilk olarak yarım bardak limon suyuna yarım bardak su eklenir, bir bez ile karışım leke üzerine dökülür ve bastırarak silinir. Leke durulanır ve kurumaya bırakılır.

·         Bir diğer püf noktası ise karbonat ve az miktarda mısır nişastası karıştırılarak lekeye dökülür ve ıslak bir bezle silinir, sonrasında durulanır.

·         Temizlik deterjanı kullanarak yapılacak temizlemek isteyenler ise deterjanın alkali içermesi önemlidir.

Deterjanla Kahve Lekesi Çıkarmak

İçerisinde alkali içeren bir deterjanla kahve gibi zorlu lekeleri çıkarmak mümkündür. Fakat özellikle leke oluşur oluşmaz hemen bir kağıt havlı ile yayılmasını önlemek ve suyunu almak gerekir. Sonrasında ise halıya dökülen kahve lekesi nasıl çıkar sorusuna yönelik izlenecek adım ise Ağartıcı olmayan bir deterjan leke üzerine dökülür. 30 saniye kadar leke üzerinde bekletildikten sonra ıslak bez ile bu leke üzeri temizlenir. Eğer bu yöntem ile leke çıkmaz ya da az bir iz kalmış ise bunda sonra ise limon suyu ilgili alana sıkılır ve suyla tekrar temizlenerek kurumaya bırakılır. Lekeler konusunda profesyonel destek almak için Ankara Keçiören Halı Yıkama çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Telefon: 0 312 329 29 00

Bizi Facebook'tan da takip edebilirsiniz!.

Halı Yıkama ihtiyaçlarınızda Keçiören Halı Yıkama olarak çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM