Halı Nasıl Silinir? Evde Halı Silme Ankara Keçiören Halı Yıkama

Halı Nasıl Silinir?

Halı Nasıl Silinir?

Günümüzde dip köşe temizlik denilince akla gelen ilk yerlerden biri de halılardır. Özellikle halı nasıl silinir sorusuna yönelik ise verilecek farklı temizleme yöntemleri bulunur şeklinde bir yanıttır. Zira artık halı temizlemek için halı yıkama makinelerinden, halı temizleyen firmalara kadar birçok seçenek bulunur. Evinde halısını etkili temizlemek isteyenler, farklı türde temizlik malzemelerini de kullanabilmekte olup bunlar arasında özel halı şampuanlarında Arap sabununa kadar onlarca temizlik ürünü ve deterjandır. Aynı zamanda sirke gibi doğal ürünler kullanarak da halı yıkama etkili bir temizlik yapmak mümkündür.

Detaylı ve Etkili Halı Nasıl Silinir?

Ev hanımları, erkekler, temizli hastaları, kim olursa olsun her gün kullanılan halıların temizliğine dikkat etmektedir. Zira misafir geldiğinde ya da çocuklar üzerinde oynadığında temiz olmayan bir halı hem mikropları barındırır hem de kötü bir görünüm sunar. Bu sebeple de halı nasıl silinir denildiğinde ilk olarak izlenecek adımlar şu şekildedir.

·         Halıyı silme işlemine başlamadan önce ilk olarak halının süpürülmesi gerekir.

·         Süpürdükten sonraki işlemde ise hususi lekeler bulunursa öncelikle bunların temizlenmesi iyi bir tercih olacaktır.

·         Leke temizleme işlemi için karbonat etkili ve doğal bir temizleyici malzemedir.

·         Silme işlemi için ayrıca üretilen halı şampuanları ve az bir miktar leke vermeyen çamaşır suyuyla da aynı etki edilebilir.

·         Genel olarak ise bir temizleme bezi ile baştan sonra başlayarak sabunlu, deterjanlı su ile silinir.

·         Son olarak ise normal durulama suyu ile de baştan bir kez silindikten sonra halı kurumaya bırakılır. Birkaç saat halının kuruması ve üstüne basılmaması önemlidir. 

Diğer Halı Silme Yöntemleri

Halı silmek için ayrıca farklı yöntemler kullanmak da mümkündür. Bunlardan biri de halı temizleme firmaları ve halı yıkama makineleridir. Bu doğrultuda halı nasıl silinir denildiğinde halı temizleme makinelerini kullanarak yapmak durumunda özel şampuanları makineye koyarak yine aynı şekilde deterjanlı şekilde sonrasında ise durulama şeklinde süpürge ile temizlenir. Sonrasında ise durulayarak işlem uygulanır ve kurumaya bırakılır. Son yöntemde ise kuru temizleme yapan halı firmalarına verilerek silme ve temizlik işlemi gerçekleşmiş olur. Keçiören Halı Yıkama çağrı merkezi: 0 312 329 29 00

Facebook

Kaynak: https://www.dogahaliyikama.com/

Halı Yıkama ihtiyaçlarınızda Keçiören Halı Yıkama olarak çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM