Halıdaki Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? - Ankara Keçiören Halı Yıkama

Halıdaki Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Bir anlık dikkatsizlikle elimizden kayan bardak insanın canını sıkacak sorunlar açar. Özellikle meyve suları içindekiler yüzünden tüm yüzeylerde çıkartılması en zor lekelerdendir. Severek aldığınız hatta çok pahalıya aldığınız için gözünüz gibi baktığınız halınıza dökülen bu leke tam bir kabusa dönüşür. Doğru teknikleri bilmeden yapılan yanlış müdahaleler lekenin yayılmasına ve ilk halinden daha kötü olmasına yol açar. Bu yüzden halıdaki meyve suyu lekesi çıkarmanın püf noktalarının her insan tarafından bilinmesi gerekir

Halıdan Leke Çıkarma

Kirlendiğinden dolayı halılarını bir yıkama şirketine veren kişiler lekenin çıkmamasından şikayetçilerdir. Özellikle vişne suyunu çıkarmakta herkes zorlanır. Evinizin en önemli dekoru olan halının üzerindeki bu leke, canınızı sıkabileceği sizi yeni bir tane aldıracağı için de maddi kayıp yaşatacaktır. Ancak markası, deseni, türü ne olursa bilinenin aksine her lekeyi çıkarmak mümkün. İster yeni dökülmüş  ister kurumuş olsun 5 dakikanızı ayırmanız yeterli. Doğru metotlar uygulandığı takdirde halıdaki meyve suyu lekesi de kaybolacaktır.

Halıdan Meyve Suyu Lekesinin Çıkarmanın Yolları

Çok sevdiğiniz halınızın başına ne gelirse gelsin her türlü lekeyi çıkaracak yollar var. İnsanların deneme yanılma yoluyla bulduğu ve birbirine tavsiyede bulunduğu bu yöntemleri deneyen herkes, sonuçtan memnun kalmıştır. Siz de bunları deneyerek kabusunuza son verebilirsiniz:

İlk Müdahale

Meyve suyunun halıya döküldüğünü gördüğünüz an yapacağınız müdahale çok önemlidir. Lekenin yayılmasına gayret göstermeli, üzerine basmamalı veya elinizle dağıtmamalısınız.

Kağıt Havlu

Halıdan leke çıkarma işlemi için yapacağınız ilk müdahale kağıt havluyu koparıp lekenin üzerine koymak. Burada dikkat edilmesi gereken havluyu bastırmadan hafif dokunuşlarla suyunu almak. Aksi takdirde meyve suyu hem kenarlara hem de daha diplere bulaşabilir.

Ilık Su

Suyunu çektiğinizden emin olduğunuz halının üzerine bir miktar ılık su dökmelisiniz. Bu miktar lekenin büyüklüğüne göre değişebilir. Sonrasında yine kağıt havlunun nazik hareketlerle suyu emmesini sağlamalısınız.

Limon ve Karbonat

Karbonatın içine limon sıkıp hafif sulu olmasını sağlayıp lekeli bölgeye parmaklarınızla sürün ve 5 dakika bekletin. Bu işlemin hem lekeyi dağıtıp hem halının dokusuna zarar vermemek için bezle yapılmaması gerekiyor.

Durulama İşlemi

Son olarak ılık su ile limon ve karbonattan arındırdığınız takdirde halıdaki meyve suyu lekesi gidecektir. Yukarıda anlattığımız tüm işlemleri uygulamak için yeterli vaktiniz yoksa bizi arayabilirsiniz. Ankara Keçiören halı yıkama firmaları içinde gerek fiyatları, gerek kalitesi ile en iyi halı yıkama hizmetini sunan Keçiören Halı Yıkama size bir telefon kadar yakın mesafededir. Telefon: 0 312 329 29 00

Bizi Facebook'tan da takip edebilirsiniz!

Halı Yıkama ihtiyaçlarınızda Keçiören Halı Yıkama olarak çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM