Halılar Yılda Kaç Kez Yıkanmalı? | Ankara Keçiören Halı Yıkama

Halılar Yılda Kaç Kez Yıkanmalı?

Halılar Yılda Kaç Kez Yıkanmalı?

Bir evin güzel görünmesinde halılar çok önemli bir yere sahiptir. O olmadan neredeyse tüm dekor eksik görünür. Çoğu evde halılara zarar gelmemesi için bir örtü bile serilir. Çoğu firmalar bundan esinlenerek halı kılıfı tasarlamış ve birçok kişi tarafından satın alınmıştır. Böylece herhangi bir zarara karşı korunmuş ve uzun yıllar yeni gibi kalabilecek. Ancak ne yazık ki halılarında tüm eşyalar gibi belli aralıklarla yıkanması gerekir. Peki bu aralık ne kadardır? Halı yıkama için zamanlama doğru tespit edilmediği takdirde halıları yıpratır. Ve daha güzel olmasını beklerken daha kötü bir görüntüye sahip olur.

Halı Yıkama Sıklığı

Halı yıkama sıklığını belirleyen asıl faktör ne kadar  çok kullanıldığıdır. Halınızın üzerine siz de bir örtü mü seriyorsunuz? Ya da örtü yok ve sürekli üzerine ayak mı basılıyor?Evcil hayvanınızın ya da çocuğunuzun ufak kazalarına maruz mu kalıyor? Bunun gibi birçok faktörü göz önünde bulundurarak halı yıkama aralığı tespit edilmeli. Böylece gereksiz yere hem maddi kayıp yaşanmaz hem de halınız zamanından önce yıpranmaz.Ev içinde yıkanması gereken halılar odadan odaya farklılıklar gösterir. Mutfak; yemek kokularının sindiği, yemek yerken lekelerin döküldüğü bir yerdir. Bu durumdan doğal olarak halılarda etkilenmektedir. O yüzden mutfak halısının yıkanma sıklığı diğerlerine kadar daha fazla olmalı. Çocuk odalarındaki halılarda en çok yıprananlar arasındadır. Üzerinde koşuşturmalar, boyalar ve yemek artıkları görüldüğü için düzenli olarak yıkanmalıdır. Bu sayede çocuklara daha temiz bir alan sunulmuş olur.En çok kullanılanlardan biri de antredeki halılardır. Aralarda olduğu için üzerindeki lekeler ve tozlanmalar gözden kaçar. Buradaki halı yıkama aralığı da sık olmalı.

Halılar Ne Sıklıkla Yıkanmalı?

Evdeki halıların her birinin ne kadar sık kullanıldığı tespit edildikten sonra yapılması gereken halı yıkama sıklığını belirlemek. Aşırı kullanılmayan ve hiç lekesi olmayan bir halı 5 ayda bir yıkanmalıdır. Ancak sık mutfak, çocuk odası, antre gibi çok sık kullanılan halılar için bu süre 3 ayda bir olmaktadır. Halıların belirli aralıklar ile temiz bir şekilde tıkanmış olmadı hijyenik ortamların en önemli sebebidir. Ankara'da profesyonel halı yıkama hizmeti sunan Keçiören Halı Yıkama size bir telefon kadar yakın mesafededir. Siz de Keçiören Halı Yıkama farkı ile hemen bugün tanışmak istiyorsanız telefon numaralarımız şu şekildedir: 0 312 329 29 00

Ankara Keçiören Halı Yıkama

Halı Yıkama ihtiyaçlarınızda Keçiören Halı Yıkama olarak çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM