Halıdaki Oje Lekesi Nasıl Çıkar? Ankara Keçiören Halı Yıkama

Halıdaki Oje Lekesi Nasıl Çıkar

Halıdaki Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Oje sürerken bir anlık dikkatsizlikle eliniz şişeye çarptığında hiç istenmeyen bir durumla oje her yere dökülür. Tüm yüzeyler için bu oldukça can sıkıcı bir durum iken halılar için özellikle kabusa dönüşür. Yapısı gereği halıdaki oje lekesi kıyafetler gibi kolay temizlenmez. Anında çamaşır makinesine atma gibi seçeneğiniz olmadığı için kara kara ne yapacağınızı düşünürsünüz. Çoğu kişi bu lekeyi çıkartmaya çalışırken lekenin çok daha fazla yayılmasını sağlayarak temizlenmesinin imkansız hale getirir. Peki bu durumda ne yapılması gerekir?

Halıdan Oje Lekesi Çıkarmak

Her lekeyi halılardan iz bırakmadan çıkarmak mümkündür. Oje de bunlardan biri. Ojenin lekeden çıkarılması için tek yapılması gereken doğru yöntemleri bulmak. İnternette bununla ilgili bir sürü yollardan bahsedilmekte. Birçoğunu denediğinizde durum daha kötüleşir ve kendinizi çaresiz hissedersiniz. Halıdaki oje lekesi çıkarmak için en önemli mesele çabuk hareket etmektir. Kaybedilen her saniye ojenin daha da diplere doğru yayılmasına ve kurumasına neden olur. Bu noktadan sonra çoğu halı yıkama servisleri bile lekeyi çıkaramaz. Bu yazı da sunulan yöntemleri denediğiniz takdirde lekeleri kolayca çıkaracaksınız.

Halıdaki Oje Lekesi Nasıl Temizlenir?

Halıdan oje lekesi çıkarmak için sanıldığı kadar pahalı ürünlere ihtiyaç yoktur. Her evde olan malzemeleri pratik yöntemlerle birleştirerek etkili oje çıkarıcı yapabilirsiniz.

Aseton

Ojeyi tırnaklarınızdan çıkarmaya yarayan oje halılardan da çıkaracaktır elbet. Ancak bunun için uyulması gereken kurallar var. Çünkü aseton yanlış kullanımda halınıza zarar verebilir. Bunun gerçekleşmemesi için, renksiz bir asetonu temiz ve beyaz bir beze dökün sonra ve tampon yapar gibi ojeyi çıkarmaya çalışın. Her seferinde bezin temiz tarafını kullanın.

Sirke

Sirke halıdaki oje lekesi  için etkili bir yöntem. Ancak direk kullanmak halıya zarar verebilir. Sirkeyi suyla karıştırarak lekenin üstüne dökün. Sonra saç kurutma makinesiyle birkaç dakika ısıtın. Kuru bir bez yardımıyla nazik hareketlerle çıkarmaya çalışın

Kolonya

İçerisindeki alkol sayesinde kolonyanın da oje çıkarıcı etkisi vardır. Temiz bir pamuğa dökün ve lekeye hafifçe bastırarak almaya çalışın. Tamamen temizlenene kadar bu yöntemi tekrar edin.

Tüm bu yöntemleri denerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta temizleme işleminin nazik hareketlerle yapılması. Halıdan oje lekesi çıktığı zaman ılık suyla lekeli bölgeyi temizlemeyi unutmayın. Oje lekesi konusunda Ankara Keçiören Halı Yıkama firmamızdan yardım alabilirsiniz. Keçiören Halı Yıkama telefon numaralarımız: 0 312 329 29 00

Keçiören Halı Yıkama Facebook

Halı Yıkama ihtiyaçlarınızda Keçiören Halı Yıkama olarak çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM